Korzyści zdrowotne

Strefa basenowo - saunowa

Pobyt w solankach to wspaniałe panaceum na typowe dolegliwości naszych czasów jak stres, zmęczenie, rozdrażnienie, bezsenność i brak koncentracji.

Nie ma w tym zdaniu przesady. Zawartość jodków w grudziądzkiej solance (3,5 mg w dm3) ma decydujące, zdrowotne znaczenie w inhalacji górnych dróg oddechowych, w leczeniu niedoczynności tarczycy, jak również przyśpiesza przemianę materii.

Dokładna regulacja temperatury i wilgotności nasączonego solanką powietrza stwarza szczególny komfort i efektywność inhalacji, która działając na cały system oddechowy, oczyszcza płuca – co jest szczególnie ważne dla osób palących.

Minerały zawarte w solance działają przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo. Działanie antybakteryjne przyspiesza gojenie się ran, rozstępów i cellulitu.  W kontakcie z ciałem człowieka zaczyna intensywnie oddziaływać na organizm. Skóra staje się nawilżona, wzrasta jej ukrwawienie i elastyczność. W efekcie pozbywa się toksyn, odciążeniu ulega praca nerek, wątroby i innych organów wydalniczych, a pobudzony zostaje układ immunologiczny, odpornościowy i hormonalny.

Grudziądzka solanka jest wydobywana ujęciem Grudziądz IG-1, położonym w miejscowości Marusza, z piaskowców drobnoziarnistych jury dolnej (synemuru), z głębokości 1607 m poniżej pozimu terenu.Solanka posiada właściwości lecznicze i może być wykorzystywana wg wskazań lekarza do kąpieli indywidualnych w wannach lub zbiorowych w basenach leczniczych oraz do wytwarzania aerozolu solnego na tężni.

Temperatura solanki w złożu wynosi 40,5°C a mineralizacja 7,6% i jest scharakteryzowana jako : mineralna woda lecznicza chlorkowo-sodowa (solanka), jodkowa, żelazista.

Najważniejsze składniki : poza rozpuszczoną solą (76029,51 mg/dm³) zawiera także wapń (2404,8 mg/dm³), magnez (960,05 mg/dm³), potas (196,6 mg/dm³), żelazo (10,5 mg/dm³) i jodki (3,5 mg/dm³).

Witaj, w czym możemy pomóc?

Witaj, w czym możemy pomóc?

I will be back soon

Witaj, w czym możemy pomóc?
Masz pytania? Śmiało, napisz do nas albo zadzwoń!
Zacznij przez:
chat