Aquafitness

Zapraszamy na ćwiczenia w zewnętrznym basenie solankowym o stężeniu solanki 7 procent.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 8.40 oraz od poniedziałku do

piątku o godz. 20.30.

Aquafitness, to ćwiczenia wykonywane w wodzie, które są połączeniem zajęć fitness, pływania oraz gimnastyki korekcyjnej. W naszej strefie basenowo-saunowej ćwiczenia prowadzone są w basenie zewnętrznym z otwieranym latem dachem, gdzie stężenie solanki jest największe (7procent). Tego typu zajęcia są polecane osobom, które przebyły kontuzje, kobietom w ciąży, a także klientom z różnego rodzaju ograniczeniami ruchliwości. Aqafitness tak jak każde ćwiczenia ruchowe pomaga schudnąć, czyli mogą w nich uczestniczyć osoby otyłe, a także cierpiące na artretyzm, osteoporozę i problemy z układem kostno-stawowym.

Aquafitness – efekty

  • Utrata wagi
  • Wzmocnienie mięśni
  • Odciążenie kręgosłupa i stawów
  • Zwiększenie elastyczności ścięgien i mięśni
  • Zredukowanie napięcia i stresu
  • Wysmuklenie sylwetki
  • Zmniejszenie cellulitu
  • Poprawa samopoczucia spowodowana wydzielaniem endorfin

Dla wielu osób aquafitness jest jedyną możliwą formą aktywności po urazach, takich jak zerwania ścięgien czy złamania. Na zajęcia mogą uczęszczać osoby w każdym wieku. Zajęcia w wodzie są bezpieczne, a ćwiczący nie muszą posiadać umiejętności pływania. Woda sprawia też, że ryzyko kontuzji jest znacznie mniejsze.

Dzięki temu, że woda stanowi pewien opór, podczas ćwiczeń trzeba wkładać więcej siły w ruchy, jakie się wykonuje, a więc wysiłek jest bardziej efektywny niż gdyby te same ruchy wykonywało się poza basenem.

Warto również wspomnieć, że zajęcia aquafitness są świetną zabawą, podczas której poprawia się kondycję i formę. U nas zajęcia aerobiku wodnego odbywają się przy muzyce, co dodatkowo uprzyjemnia ćwiczenia.

Aby ćwiczenia były w pełni bezpieczne oraz skuteczne należy je wykonywać pod okiem specjalisty, czyli fizjoterapeuty. W naszym basenie prowadzą je doświadczeni instruktorzy: Iwona Gajda, Dominika Górska i Radosław Kozłowski.

Zajęcia z aquafitness trwają około 45 minut.

 

Fitness Aquafitness