Baseny

Cztery baseny o różnym stężeniu soli, umożliwiają korzystanie z kąpieli zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

HISTORIA W PIGUŁCE

Zimą roku 1972 w miejscowości Marusza, niedaleko Grudziądza, dokonując odwiertu w poszukiwaniu ropy naftowej i gazu, dowiercono się do dolnojurajskiego złoża wód termalnych. Na głębokości 1630 m natrafiono na pokłady ciepłej wody o temp. 44° C, która trysnęła na wysokość ponad 13 m.

Było to wspaniałe i jednocześnie zaskakujące odkrycie. Analiza chemiczna wypływającej wody, dokonana w 1972 roku, zakwalifikowała ją do wód solankowych o wyjątkowym składzie chemicznym. Dopiero w 2001 roku, pod wpływem rosnącego zainteresowania zasobami geotermalnymi, z inicjatywy Spółki Geotermia Marusza i na podstawie istniejącej dokumentacji PAN, opracowano dokumenty hydrogeologiczne zasobów wód hipertermalnych.

Ponowne badania składu solanki potwierdziły jej wyjątkowe właściwości lecznicze, co spowodowało umieszczenie jej na liście złóż kopalin leczniczych. Złoza odkrytej solanki są praktycznie niewyczerpalne. Przy wydobyciu 20 tysięcy litrów na godzinę, tj. prawie pół miliona litrów na dobę, solanki wystarczy na 1000 lat. Warstwa 1630 m ziemi, chroni ją skutecznie przed zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi, gwarantując jej nieskazitelną czystość oraz niezmieniony skład chemiczny, który ukształtowała natura. Z całą pewnością żadne akweny mórz i oceanów, w których dziś kąpie się człowiek, z czystością tej wody konkurować już nie mogą.

Od momentu zakończenia procedur dokumentacyjnych, Geotermia przystąpiła do budowy obiektów balneologicznych, umożliwiających wykorzystanie solanki do celów leczniczych. Tempo prac było imponujące. Pierwszy obiekt, wyposażony w nowoczesne wanny, inhalatory, krioterapie, sale gimnastyczną, saunę infrared oraz 2 gabinety masażu powstał w marcu 2006 roku. W maju 2006 oddano do użytku piramidę z tężnią solankową, umożliwiającą nie tylko zbiorową inhalację w obiekcie zamkniętym, ale również wypoczynek po zabiegach w absolutnej ciszy. Fakt parowania tężni wewnątrz piramidy, znacznie zwiększa jej efektywne oddziaływanie na organizm.

W czerwcu 2006 udostępniono Grotę Solankową — pierwszą możliwość grupowych kąpieli oraz gimnastyki w solance. W niecały rok później, w maju 2007 nastąpiło otwarcie kolejnych 4 basenów z solanką o różnym stężeniu oraz całą gamą usług towarzyszących, służących poprawie i utrzymaniu zdrowia: 2 gabinety masażu, salę gimnastyczną, salę fitness, salon kosmetyczny, 2 sauny, pokój opieki nad dziećmi, bary witaminowe. Koncepcja budowy tego obiektu, zapewnia ogromną elastyczność usług związanych z utrzymaniem zdrowia. Po trzydziestu latach wykorzystanie solanek do celów leczniczych oraz w odnowie biologicznej, stało się faktem.

PRZY OBECNYM TEMPIE ZANIECZYSZCZANIA MÓRZ I OCEANÓW, SOLANKA Z GŁĘBI ZIEMI MOŻE STAĆ SIĘ JEDYNĄ ALTERNATYWĄ ZDROWEJ KĄPIELI W SŁONEJ WODZIE.
NOSTALGICZNYM WSPOMNIENIEM MORSKICH WAKACJI.

OPIS SKŁADOWYCH STREFY BASENOWO-SAUNOWEJ

BRODZIK DLA DZIECI

Stężenie ok. 1,5%,
temperatura ok. 36°C,
maksymalna głębokość 0,40m,
powierzchnia 20m2.

BASEN GŁÓWNY

Stężenie ok. 4%, temperatura 30-32°C,
maksymalna głębokość 1,1m,
powierzchnia 85m2.
W ścianach basenu znajdują się liczne podwodne dysze powietrzne (masaż wodny) oraz napowietrzny wodotrysk.

BASEN Z PRZECIWPRĄDEM

Stężenie ok. 4%,
temperatura ok. 35°C,
głębokość 1,2m, powierzchnia 10m2.
Pływanie w miejscu umożliwione jest przez niezwykle silny przeciwprąd wytwarzany przez turbinę o wysokiej mocy. Regulacja siły przeciwprądu pozwala na hydromasaż o różnym oddziaływaniu na ciało.

JACUZZI

Stężenie ok. 4%,
temperatura ok. 35°C,
głębokość 0,8m,
powierzchnia 5m2.

BASEN ZEWNĘTRZNY

Stężenie ok. 7%,
temperatura ok. 35°C,
maksymalna głębokość 1,30 m,
powierzchnia 29,14 m2.

SAUNA MOKRA

– temperatura waha się w granicach 45 – 55 °C, a wilgotność powietrza nie przekracza 40%.  Kąpiel w saunie mokrej nie powinna trwać dłużej niż 15 minut.

SAUNA SUCHA

– Charakteryzuje ją najwyższa temperatura (od 65 °C do nawet 120 °C) i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza – tylko 10%. W tak wysokiej temperaturze można przebywać nie dłużej niż 12 minut.

Przestronne szatnie wyposażone są w bezpieczne  szafki ubraniowe, natryski, suszarki do włosów, płyny do kąpieli, poszerzony natrysk dla matki z dzieckiem oraz stół do zmiany pieluszek zapewniają komfort wypoczynku.

Witaj, w czym możemy pomóc?

Witaj, w czym możemy pomóc?

I will be back soon

Witaj, w czym możemy pomóc?
Masz pytania? Śmiało, napisz do nas albo zadzwoń!
Zacznij przez:
chat