Aquafitness

Zajęcia w wodzie są dla każdego!
Aquafitness, to ćwiczenia wykonywane w wodzie, które są połączeniem zajęć fitness, pływania oraz gimnastyki korekcyjnej.

W naszej strefie basenowo-saunowej ćwiczenia prowadzone są w basenie zewnętrznym z otwieranym latem dachem, gdzie stężenie solanki jest największe (7procent!). Tego typu zajęcia są polecane osobom, które przebyły kontuzje, a także osobom z różnego rodzaju ograniczeniami ruchliwości. Aquafitness tak jak każde ćwiczenia ruchowe pomaga schudnąć, czyli mogą w nich uczestniczyć osoby otyłe, a także cierpiące na artretyzm, osteoporozę i problemy z układem kostno-stawowym.
Aquafitness – efekty
• Utrata wagi
• Wzmocnienie mięśni
• Odciążenie kręgosłupa i stawów
• Zwiększenie elastyczności ścięgien i mięśni
• Zredukowanie napięcia i stresu
• Wysmuklenie sylwetki
• Zmniejszenie cellulitu
• Poprawa samopoczucia spowodowana wydzielaniem endorfin

Warto również wspomnieć, że zajęcia aquafitness są świetną zabawą, podczas której poprawia się kondycję i formę. U nas zajęcia aerobiku wodnego odbywają się przy muzyce, co dodatkowo uprzyjemnia ćwiczenia.

Dla wielu osób aquafitness jest jedyną możliwą formą aktywności po urazach, takich jak zerwania ścięgien czy złamania. Na zajęcia mogą uczęszczać osoby w każdym wieku. Zajęcia w wodzie są bezpieczne, a ćwiczący nie muszą posiadać umiejętności pływania. Woda sprawia też, że ryzyko kontuzji jest znacznie mniejsze.
Dzięki temu, że woda stanowi pewien opór, podczas ćwiczeń trzeba wkładać więcej siły w ruchy, jakie się wykonuje, a więc wysiłek jest bardziej efektywny niż gdyby te same ruchy wykonywało się poza basenem.

Warto również wspomnieć, że zajęcia aquafitness są świetną zabawą, podczas której poprawia się kondycję i formę. U nas zajęcia aerobiku wodnego odbywają się przy muzyce, co dodatkowo uprzyjemnia ćwiczenia. Zajęcia aquafitness prowadzą doświadczeni fizjoterapeuci i trenerzy: Dominika Górska, Izabela Dziadosz – Dąbrowska i Radosław Kozłowski.

Strefa basenowo – saunowaAquafitness